9 rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o fotografiach ślubnych

Inspiracje ślubne

1. Nie są na dzisiaj.

Nie są też na za tydzień czy miesiąc po ślubie.

Niektórzy krytycy minimalizują znaczenie zdjęć ślubnych mówiąc, że gdzieś będą schowane na półce głęboko w szafie. Cóż, mają po części rację. Kiedy pojawia się okazja zdejmujesz piękny fotoalbum z półki, aby spojrzeć na zdjęcia raz jeszcze, ponieważ jest rocznica ślubu i chcesz przypomnieć sobie te piękne wyjątkowe momenty waszego wyjątkowego dnia. Są też momenty w waszym życiu, kiedy chcecie pokazać zdjęcia ślubne swoim dzieciom i nowym znajomym. Są też te bardziej wzruszające chwile, gdy chcecie przypomnieć sobie piękne chwile, chwile spędzone z bliskimi wam osobami, które odeszły.

Po to właśnie są dobre zdjęcia ślubne.

2. Nie wystarczy, że zdjęcia ślubne są piękne. Muszą mieć duszę, być pełne emocji i Was.

Piękne zdjęcia są przyjemne, ale piękne zdjęcia ślubne z prawdziwymi emocjami i magicznymi chwilami są ponadczasowe.

It is a picture which must have quality, drama, and it must, in addition, be as good technically as you can possible make it – Alfred Eisenstaedt

3. Zdjęcia z napotkanego w internecie bloga ślubnego nic nie znaczą.

Spoglądasz na naturalne chwile innych ludzi chwile, które powstały z połączenia ich stylu życia, rodziny, przyjaciół oraz emocji i posiadają dla nich osobiste znaczenie. Tak duże znaczenie aż poruszyły także ciebie i zapisałeś to zdjęcie na swojej liście zdjęć ślubnych.
Pozwól, aby twoje własne niesamowite momenty się wydarzyły naturalnie, nie tracąc cennego czasu, aby skopiować czyjeś chwile.
Sesja poślubna Politechnika

4. Wiedz, że trendy się kończą.

Każdego roku najważniejsze czasopisma poświęcone tematyce ślubnej zwiastują trendy na nowy sezon ślubny tym samym żegnając stare już niemodne. Niestety wiele par ślubnych nie zauważa, że jest tu pewien haczyk albo zapis z gwiazdką. * ;)

Tak na poważnie to gdy trend się kończy, każde zdjęcie ślubne, którego jedynym powodem istnienia był miniony trend, po prostu traci swój główny cel istnienia i staje się powodem do śmiechu na smiesznezdjeciaslubne.com, ponieważ nie było w nim nic, co by je połączyło z Waszym charakterem.

5. Aparat nie fotografuje ludzi i ich emocji. Robi to fotograf.

Zwróćcie uwagę na osobę, która będzie stała za aparatem. Na lepsze lub gorsze to ma największy wpływ na to, jakie są zdjęcia. To, co fotografują jest odzwierciedleniem tego, co widzą, jak to widzą, jak się czują, co myślą, w co wierzą.

The heart and mind are the true lens of the camera — Yousuf Karsh

Trendy ślubne

6. Przepis na niesamowite zdjęcie:

Zdjęcie nie dotyczy tego, co widzisz. Chodzi o to, czego inni nie dostrzegali w tym momencie, i nie powinni tego przegapić.

7. Scena wideo może być dobra, ale pojedyncza fotografia jest świetna gdy oddaje to co cała scena wideo.

Fotografia musi mieć wszystkie elementy, by opowiedzieć kompletną historię.

8. Pomyła może być ogromna, nawet jeśli nacisnąłeś spust migawki tylko ułamek sekundy za późno.

Uchwycenie tego wyjątkowej chwili wymaga od dobrego fotografa ślubnego wyostrzonego zmysłu, doświadczenia i intuicyjnej zdolności do naciśnięcia spustu migawki tuż przed decydującym momentem, by uchwycić właśnie samą esencję tej chwili.

Jeśli poczeka się, aż ta chwila się wydarzy i wtedy naciśnie spust migawki, niestety… przegapiłeś ten moment.

9. Kolejny przepis na świetne zdjęcie:

Kiedy nie jest to tylko zdjęcie tego, jak rzeczy wyglądały, ale jakie były w powietrzu uczucia i emocje.

Jest jedna rzecz, którą musi posiadać każda fotografia – ludzki wymiar – Robert Frank

Podoba Ci się post? Podziel się jego treścią z innymi!

1 comment

  1. Bardzo przydatny wpis. Można by dodać, że fotografia nie jest miarodajną dziedziną i jej wartości nie da się zmierzyć. Wybierając fotografa nie wolno sugerować się tylko najniższą ceną i największą ilością oddanych zdjęć. Oceniając jego zdjęcia warto zwrócić uwagę na to jak on widzi otaczający go świat a nie tylko jak na niego patrzy :)

Komentarze są wyłączone.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Destination Wedding Photographer Antwerp City Hall
Kamila & Bart – Zdjęcia ślubne Antwerpia, Belgia

Na początku ubiegłego roku zostałem zaproszony przez Kamilę i Barta do spędzenia z nimi wyjątkowego dnia - dnia ich ślubu....

Zamknij