Sesja narzeczeńska | Zdjęcia zakochanych

sesja narzeczeńska Warszawa
Teraz kiedy oficjalnie jesteście już zaręczeni pozwolę sobie przedstawić Wam sesję narzeczeńską.
Pewnie nie raz już spotkaliście się ze zdjęciami z sesji narzeczeńskich w mediach społecznościowych czy to na Facebooku, Google+ albo na Instagramie. Dość często pary zapominają o takiej sesji lub traktują ją jako zbyteczną część podczas planowania dnia ślubu ale sesja ma swoje zalety, które są przydatne w dniu ślubu.
Zasadniczo sesja narzeczeńska jest oferowana nie tylko po to by uchwycić na zdjęciach wspaniałe chwile i Waszą miłość ale także aby poznać się lepiej z Waszym fotografem. Ja osobiście kocham sesje narzeczeńskie ponieważ pozwalają mi poznać Was bliżej, co potem pomaga mi lepiej przekazać na moich zdjęciach Waszą historię miłosną w dniu ślubu.
Co więcej sesja narzeczeńska pozwoli Wam nabrać pewności siebie przed obiektywem oraz oswoić się z obecnością aparatu w pobliżu co pomaga w dniu ślubu. Zdjęcia z sesji możecie wykorzystać na wiele sposobów takie jak pamiątki dla rodziny, do projektu zaproszeń, jako wystrój sali weselnej lub stworzyć piękne albumy, które wręczycie rodzicom podczas podziękowań.
Mam nadzieję że czas, który spędzimy razem będzie radosnym wspomnieniem co sprawi że Wasza ślubna podróż będzie jeszcze bardziej przyjemna :)
Chociaż te wskazówki mogą nie być niczym nowym, chciałem stworzyć mały poradnik, który zapozna Was z sesją narzeczeńską i wszystkimi małymi szczegółami, które sądzę będą dla Was przydatne.

sesja narzeczeńska nad wodą

sesja narzeczeńska Wenecja

sesja zdjęciowa nad Wisłą

CZAS I LOKALIZACJA

Oprócz estetyki, wybór lokalizacji jest fajniejszy kiedy ma znaczenie i odzwierciedlenie w Waszej historii miłosnej i pasuje do Waszego stylu.
 • CZAS: Osobiście staram się robić sesje narzeczeńskie w jednej z dwóch części dnia: o wschodzie czyi od około godziny przed pojawieniem się słońca do około godziny już po wschodzie słońca lub o zachodzie czyli od około godziny przed aż do około godziny po zachodzie czyli tak zwane złota godzina i niebieska godzina :) Głównym powodem jest to że gdy już słońce wzejdzie wysoko w ciągu dnia tworzy ostre cienie, które zazwyczaj nie wydobywają piękna z krajobrazu i ludzi (zbyt wiele mrużenia oczu i mrugania).
 • LOKALIZACJA: Większość sesji odbywa się w pobliżu, choć czasami odwiedzam miejsca Wam bliskie nawet za granicami naszego kraju. Przeważnie sesję wykonujemy w jednej lokalizacji, może to być jakiś fajny duży park, okolice starego miasta lub piękny sad owocowy z kwitnącymi drzewami. Staram się spędzić więcej czasu wykonując wyjątkowe zdjęcia w jednym otoczeniu niżeli śpieszyć się na zachód słońca do kolejnej lokalizacji podczas sesji, co może skutkować mniej udanymi zdjęciami.
 • Pamiętajcie że jesteście w dobrych rękach. Zaufajcie swojemu fotografowi czyli w tym wypadku mi, razem stworzymy przepiękne zdjęcia które będą pokazywały Was i Waszą miłość.
 • Lokalizacje wahają się od znanych miejsc w mieście do małych lecz pięknych zakamarków wciśniętych gdzieś pomiędzy, obie lokalizacje są ciekawe na sesję więc myśląc nad miejscem myślcie nieszablonowo i nie bójcie się tymi pomysłami podzielić z fotografem. Staram się mieć repertuar miejsc, które mogę zasugerować, ale jestem zawsze otwarty na nowe przygody!

Wskazówka: Aby było Wam łatwiej i lżej podczas sesji, zabierzcie tylko potrzebne rzeczy/ubrania oraz postarajcie się spakować wszystko w jedną torebkę i niepotrzebne rzeczy zostawcie w samochodzie. Jeśli macie trochę gadżetów i jakieś dodatkowe ubrania do zmiany może warto zabrać siostrę/brata czy koleżankę która pomoże Wam podczas sesji przytrzymać niepotrzebne podczas pozowania rzeczy.

zdjęcia narzeczeńskie Warszawa

sesja narzeczenska z psem

sesja zakochanych Wyszków z psem

sesja zdjęciowa Rzym Włochy

POZOWANIE

 • Nie martwcie się, łatwo jest czuć się dziwnie i nieśmiało kiedy zaczynamy sesję, szczególnie jeśli nie poznaliście wcześniej osobiście fotografa. Zrelaksujcie się! To jest moment kiedy ja przychodzę z pomocą. Przed Waszą sesją gdy wiem już w jakim miejscu odbędzie się sesja, przeważnie siadam kilka dni wcześniej i wstępnie planuje sobie co w danym miejscu można fajnego zrobić i jakie pozy będą pasowały a na sesji jestem pełni gotowy a wszystkie pomysły korzystając z doświadczenia w mgnieniu oka dopasowuję do zastanej sytuacji, światła i do Was.
 • Przeważnie podczas sesji zwiedzamy okolice miejsca gdzie umówiliśmy się na sesji a ja wynajduje piękne miejsca w których pomagam wam zapozować. W czasie pomiędzy robię wyjątkowe naturalne zdjęcia Was dwoje bez pozowania. Jeśli chcecie możecie zabrać na sesję rekwizyty, które pomogą wam podczas sesji i ją urozmaicą. Tu kilka przykładów:
  • Gitara: Jest jeszcze bardziej romantyczna jeśli zagrasz na niej dla ukochanej podczas sesji ;)
  • Kocyk: Nie ma lepszego sposobu na pokonanie chłodnej pogody niż otulić się kocem we dwoje! Dodatkowo koc dodaje pięknego klimatu do zdjęć. W ciepłe dni koc można wykorzystać do mini pikniku.
  • Zwierzęta: Przeważnie pieski ale inne też mogą być ;) Pamiętajcie by na sesję zabrać przyjaciela, który popilnuje zwierzątko kiedy nei będzie potrzebne do zdjęć.
  • Kawa: Tylko sobie wyobraźcie, siedzicie w kawiarni przy oknie, rozmawiając i chichocząc oraz popijając kawę tak jak to robicie na randkach.
  • CO TYLKO ZAMARZCIE: Pamiętajcie, że chodzi na sesji o Was i historię Waszej miłości. Zabierzcie na sesję cokolwiek chcecie by było uwiecznione z Wami na zdjęciach. Sesje tematyczne, np. na koniach, na torcie tenisowym itp. są też świetnym pomysłem

sesja zdjeciowe Londyn

zakochani sesja zdjeciowa

zdjęcia narzeczeńskie Warszawa

UBIÓR

Teraz kiedy mamy już wybrane miejsce sesji i ew. rekwizyty możecie zabrać się za wybranie pasujących ubrań.
 • Bądźcie wyjątkowi ale bądźcie sobą. Jeśli chodzi o wybór strojów, jest ważne abyście razem skoordynowali kolor i styl ubrań. Starajcie się unikać ubierania się w takie same kolory, zamiast tego wybierzcie ubrania które mają kolory komplementarne i się uzupełniają. Najważniejsze abyście w wybranych ubraniach czuli się komfortowo, brak komfortu może być widoczny na zdjęciach.
 • Co do kolorów starajcie się pozostać w jednolitych kolorach lub delikatnych wzorach. Za dużo wzorów napisów odwraca uwagę od tego co najważniejsze, czyli od Was. Może być pomocne jeśli weźmiecie pod uwagę wybraną lokalizację, np. jeśli planujecie sesję w naturalnym środowisku, pastele i naturalne kolory wypadną świetnie. Odważniejsze mocne kolory sprawdzą się dobrze w miejskim klimacie.

zdjęcia zakochanych warszawa

dobry fotograf warszawa izabelin

sesja narzeczenska

MAKIJAŻ, WŁOSY i PAZNOKCIE

 • Jeśli masz wizażystkę i fryzjera wybranych na Wasz ślub to sesja jest dobrą okazją aby umówić się na makijaż i fryzurę próbną. To pozwoli zobaczyć ci jak będziesz wyglądała w makijażu i fryzurze ślubnej na zdjęciach.
 • LUB jeśli twój makijaż ślubny i fryzura nie pasują do sesji narzeczeńskiej możesz zrobić całkiem inny makijaż i fryzurę a dodatkowo wykorzystać ten dzień na wyjątkową randkę z narzeczonym po sesji. Jeśli chcesz możesz też zrobić sobie sama delikatny naturalny makijaż, nawet delikatny makijaż może zdziałać cuda na zdjęciach.
 • Zdób sobie manicure. Często robię bliskie zdjęcia pierścionka zaręczynowego, czy zdjęcia portretowe gdzie widać blisko ręce i na pewno chcesz wyszły wyjątkowo.
Podoba Ci się post? Podziel się jego treścią z innymi!

1 comment

Komentarze są wyłączone.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sesja ślubna w wąwozie
Sesja ślubna | Korzeniowy Dół, Kazimierz Dolny

Malowniczy Korzeniowy Dół w Kazimierzu Dolnym to piękne miejsce na naturalną sesję ślubną. Szczególnie okazale prezentuje się w trakcie Polskiej...

Zamknij