fbpx

Zdjęcia ślubne – FAQ

Rustykalne zdjęcia ślubne Łomianki Warszawa
– Jak byś opisał swój styl fotografii ślubnej?
W dniu Waszego ślubu jestem głównie reporterem. Dokumentuję Was i otaczający świat takim, jaki jest. Wychwytuję ważne dla Was momenty, zatrzymuję na zdjęciach czyste emocje, piękne chwile tego dnia.
Na przygotowaniach oprócz czysto reporterskich ujęć staram się uchwycić wszystkie weselne detale jak suknia ślubna, buty czy krawat lub spinki oraz gdy już jesteście w pełni ubrani, robię kilka pięknych zdjęć portretowych.
Podczas przyjęcia nie robię sztucznych zdjęć gości z przysłowiowym kotletem za stołem, zamiast tego staram się uchwycić gości jak najbardziej naturalnie, kiedy się uśmiechają, tańczą, piją i dobrze bawią.
Wierzę, że to moje fotografie powinny mówić same — o tym, kim jesteś jako osoba, o relacjach pomiędzy nowo poślubioną parą, o subtelnych niuansach życia codziennego. Dążę do tworzenia na każdym ślubie zdjęć, które pięknie pokażą relacje międzyludzkie, emocje i radość z minimalnym jak to tylko możliwe sztucznym pozowaniem.
Każdy ślub jest dla mnie nową przygodą, którą przeżywam razem z Wami.

– Jak zabezpieczasz zdjęcia?
Przy wyborze fotografa lepiej mieć pewność, że posiada on odpowiedni sprzęt zapasowy i strategię dbania o pliki cyfrowe. Więcej o zabezpieczeniu Waszych zdjęć ślubnych przeczytacie na stronie „Bezpieczeństwo zdjęć„.

– Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin zdjęć ślubnych?
Ogólnie rzecz biorąc przy rezerwacjach terminów na fotografię ślubną panuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. O ile można przewidzieć, które weekendy będą w danym roku popularne to trudno przewidzieć, kiedy zostaną zarezerwowane. Na ogół młode pary rezerwują termin na rok przed ceremonią, czasami trochę wcześniej. Finalna rezerwacja terminu polega na podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki.

– Jesteśmy strasznie ciekawi zdjęć z naszego ślubu, kiedy będziemy mogli je zobaczyć?
Jako jeden z niewielu polskich fotografów daje Wam dostęp do wszystkich zdjęć ze ślubu w galerii i to już 1-2 tygodnie po ślubie.

– Ile zdjęć ze ślubu będziemy mogli zobaczyć?
Średnio z reportażu ślubnego otrzymujecie dostęp w galerii internetowej z wglądówkami do około 700-1200 zdjęć. Wszystko zależy od ilości godzin reportażu ślubnego, ilości gości, stylu wesela oraz ilości dodatkowych atrakcji czy zabaw.

– Kto wybiera zdjęcia do obróbki?
Ja wybieram około 80-100 zdjęć układając z nich fotoreportaż z dnia uroczystości a pozostałe zdjęcia do Waszego pakietu wybieracie Wy z galerii wglądówek, która zawiera wszystkie zdjęcia z dnia ślubu. To jest Wasz wyjątkowy dzień i powinniście mieć wpływ na to, jakie zdjęcia otrzymujecie.

– Kto wybiera zdjęcia do albumu?
Wszystkie zdjęcia do foto albumu czy foto książki wybiera Para Młoda, ja z wybranych zdjęć projektuję piękne rozkładówki albumu. Proces budowy albumu jest pod Waszą pełną kontrolą.

– Czy udzielasz wskazówek i porad młodej parze jak się przygotować do zdjęć z reportażu i sesji plenerowej?
Tak, po podpisaniu umowy i jeszcze raz na dwa tygodnie przed ślubem dostaniecie link do specjalnego poradnika dla młodej pary, w którym zawarłem wiele cennych wskazówek. Także w trakcie dnia ślubu służę wam swoim doświadczeniem.

– Czy możemy zrobić sobie zdjęcia pozowane z rodziną i znajomymi?
Jak najbardziej możemy wykonać takie zdjęcia, a nawet powinniśmy. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej wykonać je na początku przyjęcia, ale możemy je zrobić w dogodnym dla Was momencie.

– Czy na ciemnej sali weselnej używasz dodatkowego oświetlenia?
Tak, jeśli zastane oświetlenie sali, zespołu/dj’a nie spełnia moich oczekiwań co do ilości i jakości światła to używam własnego oświetlenia błyskowego zapewniającego, że zdjęcia z waszego wesela będą dobrze naświetlone i klimatyczne.

– Czy możemy zrobić mini ślubną sesję plenerową w dniu ślubu?
Jak najbardziej! Jeśli tylko znajdziecie trochę czasu, to możemy zorganizować mini sesję plenerową.

– Czy możemy pojechać na plener ślubny poza Warszawę?
Wszystko zależy od Was, ja z wielką przyjemnością pojadę z Wami na sesję ślubną w każdy zakątek ziemi. Piękny zachód słońca na łące? Wschód słońca na piaszczystej plaży? A może sesja za granicą w Londynie, Paryżu czy Nicei? Ja jestem na tak, a Wy?

– Czy prowadzisz legalną działalność gospodarczą?
Tak, jestem legalnie działającym przedsiębiorcą. Odprowadzam podatki i podpisuję z klientami umowy, tym samym jesteście pewni, że zjawię się w dniu ślubu, wykonam należycie swoją pracę i wywiąże się całkowicie z wszelkich ustaleń. Używam legalnego oprogramowania co gwarantuje, że wasze zdjęcia na dysku twardym nie zostaną skonfiskowane jako dowód w sprawie o piractwo.

– Czy posiadasz zaświadczenie z kurii zezwalające na fotografowanie podczas ślubów?
Tak przeszedłem kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego w kurii i posiadam zaświadczenie zezwalające na fotografowanie uroczystości religijnych.

 
fotograf ślubny Warszawa | dobra fotografia ślubna | zdjęcia ślubne Warszawa | Naturalna fotografia ślubna