fbpx

Bezpieczeństwo zdjęć

bezpieczeństwo zdjęć ślubnych Warszawa
Każdy z nas zapewne nie raz słyszał, że powinno się robić kopie zapasowe danych przechowywanych w komputerze. Każdego, kto ma styczność z komputerami, już dotknęła lub zapewne dotknie strata ważnych plików i wtedy myślimy „powinienem był zrobić kopię zapasową tych plików”.
Istnieje wiele powodów, przez które możemy stracić ważne dane z komputera: uszkodzenie plików, przypadkowe skasowanie, kradzież, wirusy, zalanie czy też pożar.
Ponieważ dzień ślubu jest wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem, dbając o utrwalone na zdjęciach chwile i Wasze emocje w swojej pracy fotografa ślubnego dla wszystkich zdjęć stosuję system kopii zapasowych zwany 3-2-1, czyli:

3 kopie

Przechowuję 3 kopie zdjęć. To znaczy że posiadam kopię waszych zdjęć na roboczym dysku twardym, drugą kopię zdjęć na zewnętrznym niezależnym dysku twardym a trzecią kopię na płycie DVD/Blu-ray jednokrotnego zapisu która znajduje poza moim mieszkaniem. Przy mniejszych projektach płyta DVD/Blu-ray zastępowana jest kopią zdjęć on-line w chmurze.

2 różne rodzaje mediów

Przechowuje dane jednocześnie na dwóch typach mediów, takich jak dysk twardy, płyta DVD/Blu-ray albo kopia on-line w chmurze. Zapobiega to różnego rodzaju zagrożeniom i zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych danych.

1 kopia poza domem

Dla zwiększenia bezpieczeństwa zawsze trzymam jedną kopię zdjęć poza miejscem gdzie są pozostałe dwie kopie. To zabezpiecza dane przed kradzieżą, zalaniem komputera, pożarem czy innymi niebezpieczeństwami.